מוסיקה: אתיופיה\אריתראה

צעירים ישראלים ללא תיווך, טיפוח או בטיח ממסדי:

מזווית אחרת:

אורומיפה:

תגריניה:

אמריניה:

אמריניה:

תגריניה:

Eritrea Instrumental:

Eritrea Love Song

Hagrei ሐገሬ

Fiker addis

Tizita

Ethiopia is a multicultural country

6 תגובות על מוסיקה: אתיופיה\אריתראה

 1. נצנת גרמאי הגיב:

  העיקר רות אשל טוענת שיש ריקוד "יהודי" אתיופי. היא עוד בשיא אי הבנתה בתרבות אתיופיה טוענת שבאתיופיה מחול אתיופי לא היה קיים, למרות שהיא מספרת כי היא ביקרה במועדוני הרקודים באדיס. אני מציעה ליס לכתוב גם על רות אשל והקשר שלה "למפעל" האישי שהיא מטפחת בחצר שלה. אני לא רואה הבדל בינה ובין שלמה גרוניך, עידן רייכל או איש כל מקצוע מתנשא שפועל "למען הקהילה" אבל עושה זאת קודם כל בעיוות ההיסטוריה ובניצול כלכלי של המשתתפים.

  אגב, במה זה שונה ממה שאירע במונית הכסף? למה אז כל הארץ התרגשה?
  אם לא תתמקדו באנשים הללו ובארגונים שמנוהלים על ידי הפרנג'ים השינו שאתם מצפים לו לא יגיע. עם כל הכבוד לארגונים האתיופים, שגם הם נצלניים, המציאות אצל הפרנג'ים קשה הרבה יותר. מספיק להסתכל על הארגון באגודה הישראלית ותראו שמרבית הארגונים למען אתיופים שבניהול פרנג'ים לא נמצאים שם. בנוסף, לארגונם כאלה כנראה יש אינטרס משותף עם התורמים, אולי זה קשור לענייני מס.

  אגב, אולי תבדקו את עמותה בשם "גוונים בקהילה", העמותה הזו מענייינת אותי, אם תוכלו גם את העמותה שמכונה "טספצ'ין".

  לסיום, אני רוצה להביע את מלוא הערכתי על היוזמה והפעילות שלכם, בזכותכם אני בודקת כל דבר שבע פעמים ובכל מקום אני מוצאת שהטענות שלכם מוצדקת, למרות שלא תמיד אני מסכימה להתלהמות ושירי מלחמה, אני עם זאת מבינה שאחרת לא הייתם רדיקאלים.

 2. YES הגיב:

  תודה נצנת. אותי מעניין לדעת למה לכל דבר הד"ר אשל דוחפת את הקסים ובעיקר מי הקסים שהסכימו לשבת במושב לצים.

 3. פינגבאק: קפה שחור # 1 |

 4. עדן היילו הגיב:

  שלום, זו מילה יפה!
  "…אני מציעה ליס לכתוב גם על רות אשל והקשר שלה "למפעל" האישי שהיא מטפחת בחצר שלה. אני לא רואה הבדל בינה ובין שלמה גרוניך, עידן רייכל או איש כל מקצוע מתנשא שפועל "למען הקהילה" אבל עושה זאת קודם כל בעיוות ההיסטוריה ובניצול כלכלי של המשתתפים."- למה המרירות הזאת? הם עשו עבודה יפה. עידן רייכל סה"כ עזר לפרסם את הסגנון האמהרי בדרך שלו וזה שהוא הרוויח מזה זה פירות שמגיע לו לקטוף… במקום לבזבז אנרגיה על מעשיהם של אחרים אפשר לקום ולהציג אחרת "מהמעוות" כדברייך.

 5. YES הגיב:

  "עדן היילו",
  גם העבדות, בכל ההיסטוריה האנושית, בומיוחד זו האחרונה בעולם החדש, רק הצמיחה את הכלכלה ופרסמה את אפריקה או את העבודות עצמה. נו, זה אומר שאין להתנגד לעבדות? גם האפריקאים שבאים לארץ, אף הם תורמים בסך הכול לכלכת ישרא. נו, זה אומר שאין להתקומם על כך שמנצלים אותם? גם העלייה מאתיופיה בסך הכול פרסמה את מדינת ישראל. נו, זה אומר שצריך להתכופף עוד כדי שיפתחו לנו עוד יותר את התחת? ההיפך, צריך לתבוע את הפרנג'ים האלה ולפחות להוציא מהם את הגזלה, חלק מהרווחים, שתהיה חלוקה צודקת ולא מעט מהם ניצלו ברגל גסה, את התמימות ואת העובדה שהיוצרים האתיופים היו ילדים – מה זנות היא ספסרות וניצול של א\נשים, אף האומנים האלה הם אותו כנ"ל – בני זונות, שצריך לעצור אותם מהר וגם, לחשוף את מעשיהם בככיר העיר.

 6. עדן היילו הגיב:

  שבוע טוב, ראשית כל – אני לא בעד ולא כלום. רק אמרתי שיש לקום ולעשות אחרת מהמצב שלכאורה נראה עגום…להתלונן ולהתאונן- זה לא מה שיביא את הפתרון לכל הבעיות שהעלית על הפרק!
  ובנימה אישית, 1)מחשבות רבות על השלילי מביאות תוצאות שליליות! גדול הוא הפער בין מצבנו בישראל לעבדות באפריקה…
  2) מוטב לבדוק כיצד אפשר לשנות דברים, ולהציג דרכים מעשיות מאשר לנבל את הפה. זה מעיד על חוסר רשמיות ואף מעלה לעג. בואו נתחיל מהיגוי נכון של השפה המדוברת….

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s